Wygodne miejsce pracy – jaki fotel do biurka wybrać?

fotel

Praca biurowa wielu osobom wydaje się lekka i przyjemna. Jednak w rzeczywistości praca siedząca jest bardzo męcząca na dłuższą metę. Wymaga od naszego kręgosłupa sporego wysiłku. Każda pozycja utrzymywana przez dłuższy okres jest męcząca. Więc z tego wynika, że praca siedząca również wymaga wygodnego siedziska. A więc mówisz, że spędzasz długie godziny przy komputerze i szukasz odpowiedniego fotela do pracy przy biurku?

Jaki fotel wybrać do biurka? Jaki powinien być fotel?

Wybór odpowiedniego fotela do pracy przy biurku nie jest łatwym zadaniem. W sklepach jest spory wybór foteli, który doprowadza klientów o zawrót głowy. Fotele różnią się nie tylko ceną. Osoby, które spędzają wiele godzin przy komputerze powinny zwrócić uwagę na fotele ergonomiczne, które umożliwiają nawet takie wielogodzinne spędzanie czasu przy biurku. Fotele ergonomiczne są drogi, ale mają wiele dodatkowych funkcji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela do biurka?

Fotel do pracy przy biurku powinien być wygodny. Ponadto powinien być z niezbędną funkcją regulowania wysokości, dzięki czemu odpowiednio go dopasujemy do biurka. Również regulacja pochylenia oparcia jest ważna. Pomoże odciążyć kręgosłup przy godzinnych pracach przy biurku. Wygodny zagłówek to również podstawa, tak by oparta głowa była prosta do postawy kręgosłupa. Wyprofilowane oparcie, które tworzy delikatną literkę S sprawia, że w ten sposób kręgosłup dopasuję się w siedzisko i nie będziesz siedział prosto ”jak za karę”. Kolejny aspekt, na który należy zwrócić to podłokietniki. One powinny być szerokie, no i z możliwością regulacji. Pamiętaj również o głębokości siedziska, która nie powinna być  zbyt duża. Tak by nie dawała poczucia, że pochylasz się do przodu. W ten sposób obciążamy kręgosłup.

A jeśli jesteś na etapie poszukiwania swojej wymarzonej pracy, koniecznie zapoznaj się ze skutecznymi metodami doskonalenia CV.

Jakie powinien mieć funkcje fotel ergonomiczny?

-regulacja oparcia,
-regulacja kąta oparcia,
-regulacja wysokości,
-regulacja nachylenia siedziska,
-regulacja podłokietników.

Co jeszcze fotel ergonomiczny powinien posiadać ?

-solidną budowę, tak, aby przy korzystania z regulacji krzesło nie uległo zniszczeniu,
-wyprofilowane oparcie i siedzisko tak, by dopasowało się do kręgosłupa,
-dopasowanie fotela do wagi i wzrostu osoby, która będzie korzystał z fotela,
-możliwość regulacji oparcia, wysokości siedziska i regulowany podłokietnik.

Pamiętaj, że wybór fotela jest bardzo ważny zwłaszcza, gdy spędzasz na nim sporo czas. W tej kwestii staraj się nie oszczędzać i wybierz krzesło ergonomiczne, no i dopasowane do swojej postawy , wagi i wzrostu, aby przy dłuższym użytkowaniu siedzenie nie sprawiało nam bólu. Taki fotel ergonomiczny możesz już kupić w każdym sklepie meblowym i koszt takiego krzesła to około 300 złotych.