Wirtualne biuro w Warszawie

Jeśli chcesz pracować zdalnie w swoim domu lub mieszkaniu a jednocześnie nie pracujesz na etacie tylko w postaci działalności gospodarczej lub spółki, utworzenie siedziby w wirtualnym biurze może być bardzo przydatne.

Dlaczego wirtualne biuro ?

Wirtualne biuro to rozdzielenie siedziby firmy od życia prywatnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by siedziba każdego rodzaju firmy była w domu, ale ma to szereg negatywnych konsekwencji i wirtualne biuro staje się tutaj bardzo pomocne.

Sprawdź wirtualne biuro w Warszawie biurowirtualnewarszawa.pl

Czynników ryzyka jest wiele. Zacznijmy od tego, że do siedziby firmy w każdej chwili może wkroczyć jakiś urząd. Urzędnik oczekuje, że w siedzibie będzie znajdował się zarząd spółki lub ktoś kto ma kontakt z zarządem. W przypadku, gdy lokal będzie zamknięty grozić może wykreślenie z rejestru VAT bez zawiadomienia na piśmie. Urzędnik może być też zbulwersowany, jeśli pod adresem siedziby spółki drzwi zostaną otwarte przez osobę ubraną niekompletnie albo owiniętą w ręcznik. Zamiast urzędnika może także przyjść kontrahent, co również jest zdarzeniem krępującym. Wirtualne biuro rozwiązuje tego typu sytuacje a poprzez zastosowanie zatrudnienia dwóch osób w wirtualnym sekretariacie lokal biura wirtualnego jest zawsze czynny.

Kolejna kwestia to pełna jawność adresu podanego w KRS i odbiór korespondencji. Obecnie, w 2021 roku, aby pobrać dane z KRS nie trzeba nawet przepisywać kodu z obrazka. Bez trudu każdy informatyk może napisać skrypt pobierający dane z KRS i umieszczający te dane na różnych stronach internetowych. Pod adres siedziby spółki lub działalności gospodarczej spływać więc będą zarówno zamówione listy np. faktury lub inne pisma od kontrahentów, ale też reklamy, katalogi mebli biurowych, prośby od fundacji czy oferty prowadzenia księgowości. Obecnie łatwiej jest nadać katalog reklamowy pocztą niż wysłać email, który zostanie uznany za spam.

Wirtualne biuro w Warszawie czy to dobry pomysł ?

Spółka z o.o. może mieć siedzibę w dowolnym mieście Polski, niezależnie od tego skąd pochodzą jej wspólnicy czy zarząd. Wybór Warszawy, jako stolicy jest tutaj oczywisty. Ponieważ wirtualne biuro obsługuje całą korespondencję i tworzy z niej pliki PDF to nie ma większej potrzeby ciągłego przyjeżdżania do biura. Warszawa ma głównie dwie dzielnice o typowo biznesowym charakterze. Jest to Śródmieście oraz Służewiec. Na Służewcu w rejonie ulic Cybernetyki czy Konstruktorskiej istnieje kilkadziesiąt biurowców, łącznie nazwanych warszawskim Mordorem. Są to już stare biurowce i trwa odwrót dużych korporacji od wynajmowania tam powierzchni. Rolę biznesowego centrum zaczyna pełnić Śródmieście Warszawy z topowym biurowcem Varso Tower. Warto więc na siedzibę swojej spółki wybrać znane ulice z centrum Warszawy, jak chociażby Aleje Jerozolimskie. Wirtualne biura z centrum Warszawy ulokowane są w zabytkowych kamienicach wśród drapaczy chmur co sprawia bardzo dobre wrażenie na kontrahentach.

Na co warto zwrócić uwagę ?

Wybierając wirtualne biuro trzeba oczywiście zwrócić uwagę na cenę wirtualnego biura, ale także na historię dynamiki zmiany ceny – czy ceny za wirtualne biuro są ciągle podobne czy też stale wzrastają ? Warto zwrócić uwagę także na długość prowadzenia wirtualnego biura pod podanym adresem oraz na to czy właściciel wirtualnego biura zakupił lokal, w którym prowadzi ten biznes na własność. Jeśli tak jest to istnieje duża szansa, że wirtualne biuro będzie działało latami i nasza spółka nie będzie musiała zmieniać siedziby wpisanej do KRS.