Wady i zalety przechodzenia pracy firm na tryb zdalny.

Coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom praca zawodowa w domu, zamiast w siedzibie firmy. Najnowsze badania pokazują, że coraz więcej firm decyduje się na umożliwienie swoim pracownikom pracy w domu, a nie w biurze.

Popularność pracy zdalnej

Rozwiązanie to, tak jak każda inna innowacja, ma swoje wady i zalety. Zacznijmy od pozytywnej strony. Przede wszystkim praca w domu to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu na podróżach. Kiedy wykonujesz swoją pracę w swoim pokoju, nie musisz tkwić w korku. Daje ci szansę spędzenia tego czasu na czymś bardziej produktywnym. Kiedy skończysz ze swoimi obowiązkami, możesz robić wszystko, co chcesz, zamiast męczyć się z dojazdami do pracy.

Dla wielu osób praca we własnym mieszkaniu jest mniej stresująca. W takich warunkach nie będzie Ci przeszkadzać nic niepożądanego, jak na przykład przeszkadzający kolega. Możesz skupić się na swoich obowiązkach bez żadnych problemów, niż ma to miejsce w miejscu pracy. Jest to dobra opcja dla tych zawodów, których wykonywanie nie wymaga bezpośredniej interakcji ze współpracownikami. Wiele osób marzy o tym, by mieć osobne biuro i w spokoju zajmować się swoją pracą. Przejście na home office daje im taką szansę.

Praca zdalna a typ osobowości

Niestety wydaje się, że wiele osób nie jest tym tak podekscytowanych. Widać to chociażby w ankiecie portalu Sceptyk, gdzie redaktorzy pytali internautów czy są za propagowaniem osób. I nie wszystkim praca zdalna się spodobała. Szczególnie dla ekstrawertyków osoby, które lubią spędzać czas w towarzystwie innych, nie mając okazji pójść do biura, mogą być wyobcowane. Z danych wynika, że ​​wiele osób w naszym społeczeństwie ma problem z samotnością i czasami czas pracy jest jedynym momentem, w którym mogą z kimś porozmawiać. Naukowcy są zmartwieni, że masowe przechodzenie na pracę zdalną dostarczy psychologom dodatkowej pracy.

Jest szansa, że ​​za kilka lat większość z nas będzie pracować w domu. Nie sądzę, że możemy od tego uciec. Świat ciągle się zmienia, nierzadko trudno nam przewidzieć nadchodzące zmiany. Wiele wygląda na to, że internet stanie się nieodłączną częścią naszego życia na wszystkich płaszczyznach, nawet bardziej niż teraz. Wszystko, co możemy zrobić, to zaakceptować fakt i zrobić to, co musimy zrobić.