Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie gazowe z butli, będziesz musiał zadbać o odpowiednią instalację zbiornikową. W planie należy uwzględnić zarówno miejsce montażu butli, jak i przebieg całego przyłącza. Jeżeli będziesz stosować się do zasad związanych z eksploatacją, ogrzewanie na gaz płynny nie powinno stwarzać żadnego niebezpieczeństwa dla domowników.
Zbiornik gazu LPG może przynieść ci cały szereg korzyści. Po pierwsze, butla z gazem nie zajmuje dużo miejsca i łatwo ją przetransportować (jednak zawsze w pozycji pionowej). Na rynku gaz płynny jest łatwo dostępny, więc ta metoda ogrzewania stanowi pewne źródło nieprzerwanych dostaw ciepła.
Ile kosztuje ogrzewanie gazem płynnym z butli?
Wybierając sposób ogrzewania do swojego domu, z pewnością bierzesz pod uwagę koszty. Warto wiedzieć, że gaz płynny wypada na tle innych metod ogrzewania bardzo korzystnie pod tym względem. Nawet przy wzroście stawek względem poprzedniego roku za jeden litr gazu, LPG wciąż pozostaje jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji w porównaniu np. z ogrzewaniem elektrycznym.
Trzeba zaznaczyć, że za samą butlę trzeba zapłacić sporo, jednak ten koszt szybko zwraca się dzięki niższym wydatkom na ogrzewanie już w trakcie eksploatacji. LPG jako źródło ciepła to nie tylko wygoda i ekonomia. Gaz płynny jest zdecydowanie bardziej ekologiczny niż paliwa stałe. Spalanie gazu płynnego nie prowadzi do powstawania szkodliwych substancji, a ponadto nie prowadzi do zwiększenia nagromadzenia pyłu w powietrzu. Dzięki temu możesz mieć poczucie, że realnie wpływasz na jakość życia nie tylko własnego, ale i wszystkich w twoim otoczeniu.
Warto przeczytać
Jaki nośnik reklamy wybrać? Przypinki!