Gdzie i na jakich zasadach można wynająć magazyn samoobsługowy?

Zbyt małe mieszkanie lub biuro wcale nie musi oznaczać pozbywania się wielu rzeczy. Warto zainteresować się rozwiązaniem, jakim w takiej sytuacji jest magazyn samoobsługowy. Można go wynająć na bardzo atrakcyjnych zasadach, przy czym nie wiąże się to z dużym wydatkiem.

Gdzie są dostępne magazyny samoobsługowe?

Usługa wynajmu magazynów samoobsługowych funkcjonuje w dużych miastach takich jak m.in. Warszawa, Poznań czy Wrocław. Magazyny określane są często mianem mini przechowalni z uwagi na niedużą powierzchnię. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się małe boksy liczące 1-3 m kw., niemniej i większe na brak zainteresowania narzekać nie mogą. Chcąc wynająć taki magazyn, warto zapoznać się z rynkową ofertą w tym zakresie oraz przeanalizować propozycje różnych firm pod kątem cen i dostępnych powierzchni,

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego nie są skomplikowane. Załatwić je można nie tylko osobiście, ale i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Przed podpisaniem umowy trzeba zapoznać się z regulaminem wynajmu. W Kangu Self Storage minimalny okres obowiązywania umowy wynosi 14 dni – zawierana jest na czas nieokreślony z opcją wypowiedzenia jej w dowolnym momencie. Należy pamiętać o tym, że w boksach nie wolno przechowywać pewnych rzeczy, np. żywych organizmów, produktów szybko psujących się, łatwopalnych oraz przedmiotów, których posiadanie jest niezgodne z prawem i stanowi zagrożenie dla otoczenia.

Wynajem magazynu samoobsługowego – to jest ważne!

Wybierając firmę wynajmującą magazyny samoobsługowy, należy mieć na względzie nie tylko ceny za usługę. Warto też sprawdzić, czy dana firma posiada ubezpieczenie OC. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby klient we własnym zakresie ubezpieczył mienie przechowywane w magazynie. To świetny sposób na uzyskanie dodatkowej ochrony w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Doświadczone firmy stosują rozmaite zabezpieczenia mające na celu skutecznie chronić mienie klientów.